Arieta's Blog


kad es izaugšu liela, gribu būt …
oktobris 18, 2013, 1:46 AM
Filed under: Sajūtas un pasakas

Kad biju maza, gribēju būt “māksliniece”, reizē tomēr neiztēlojoties sevi dienu no dienas skicējam un gleznojam. Lielos vilcienos varu teikt, ka bērnības sapnis piepildījies. Laikam jau sanāk tā, ka, piepildoties vienam no nospraustajiem mērķiem, jāturpina sapņot un rakstīt “plānu” tālākai nākotnei, lai neapstātos kaut kāda veida personības attīstība. Lūk, tad nu aptuveni ap to pašu laiku, kad augstskolā sapratu, ka, jā, dizains tiešām ir manējais, pieķēru sevi pie domas, ka arī medicīna ne tuvu nebūtu peļama. Un ne reizi vien kavējos pie idejas par mediķiem, Stradiņiem, milzu naudas summām un vairāk kā 6 gadu sava mūža laika veltīšanas studijām. Pēdējos gados šī medicīnas tēma ir izkristalizējusies līdz farmācijai, bet pie tā arī mani dižie plāni un gribēšana apstājas, jo saprotu, ka, pat, ja mani patiesi interesē visa šī nozare, diez vai es spētu pavilkt ķīmiju hardcore līmenī (visu pamatskolas laiku ķīmijā nācās iet uz privātstundām).

Lūk, tad nu stāsts ir par to, ka savā ziņā no slimošanas “ķeru kaifu”. Un, jo dažādākas šīs saslimšanas, jo interesantāka to izpēte un dažādu ārstniecības metožu apzināšana. Protams, vēl patīkamāk ir tad, ja nav jāslimo pašai, bet tik vien kā jādod padoms draugiem un paziņām, kuri mani pamatoti pazīst kā vietējo aptieku.
(Protams, ka no slimošanas nekāda prieka nav, bet tas, ka ir iespēja pētīt, ko par katru no diagnozēm saka speciālisti visā pasaulē, ne tikai mūsu Baltijas dīķa apkārtnē, ir aizraujoši. ).

Lūk, tagad kārtējā slimošana, kura gan nepavisam nav standarta, un savā ziņā mani fiziski nekādi neierobežo, vismaz tik, cik tas skar darba spējas. Vairāk gan šoreiz traucē tā diēta. Visi ārstes nosauktie produkti, no kuriem pagaidām uzturā vajadzētu izvairīties, sastāda tādu smuku sarakstu A4 lapas garumā. Tagad kad esmu jau teju mēnesi ievērojusi šo drastisko režīmu un redzu, ka stāvoklis ir uzlabojies ne vairāk kā par 30-50%, saprotu, ka laikam jau nepareizā diēta. Vai arī tas, ka vispār uzturā nav tā vaina. Sāku lasīt dažādus ārzemju forumus par to, kā tad citur ļaudis cīnās ar šo pašu nejaukumu. Neiešu visu atstāstīt, bet, rupji sakot, neviens ne s… a nevar pateikt, turklāt pierādījumu, ka kādus konkrētus produktus nebūtu ieteicams lietot uzturā, arī nav. Itin nekādu. Teksts vienīgi tāds, ka, lai konstatētu, vai šī konkrētā jaunā diēta tev palīdz, tā ir jāizmēģina vismaz 30 dienu garumā. Lieliski.
30 dienas bez jebkādiem augļiem, sulām, kafijas un vīna, medus, riekstiem, zivīm un olām, jebkādiem sarkaniem ēdieniem, jebkādiem gāzētiem dzērieniem ir tiešām bijušas skaistas un bezrūpīgas. Kas nākamais? Ja tic ārstu forumos un blogos rakstītajam – jebkādi miltu produkti, visi cukuri, šokolāde, svaigi dārzeņi, jebkāds alkohols, nekas ass, nekas skābs utt.

Jau rēķinos, ka pēc nākamā ārsta apmeklējuma veikalā nopirkšu kilogramu gaļas un kilogramu kartupeļu, cepšu un ēdīšu visu nākamo mēnesi. Bļin!


Komentējiet so far
KomentētAtbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s%d bloggers like this: