Arieta's Blog


starpsajūta starpgarša
Septembris 9, 2013, 1:32 AM
Filed under: Sajūtas un pasakas

Patīk filmas, kurās būtiskais paliek acīm neredzams, tas paliek kustību trajektorijās, nejauši izspļautās frāzēs, kadrējumā, tēlu komunikācijas tempā. Tās ir tāds kā izjūtu, emociju skaņdarbs un glezna reizē – neko nevar nedz aptaustīt, nedz pierādīt. Pats sižets vienkāršāks par vienkāršu, prāts atslābst, jo nekādi rēbusi nav jārisina, bet sestā maņa – ieslēdzas.
Un tad par to tempu vēl. Maksimāli pietuvinot varoņu sarunu stilu mūsu reālajai ikdienai, tu tiec burtiski ierauts tai stāstā un vēro, sēžot viņam un viņai blakus uz dīvāna, nevis nekustīgi veroties monitorā. Saruna, kurā ir nozīme tam, ar kuru roku tu pacel alus glāzi, un kā tu pasniedzies pēc sālstrauka pāri apaļajam ģimenes galdam.

Tādas filmas man parasti gribas tik ļoti izgaršot kā tās labās, īstās, grāmatas, kurām vienmēr ir par maz lappušu. Es apstādinu filmu kādā gana nozīmīgā brīdī, tā ļaujot nule radušai (radušai? ) izjūtai mani palēnām pārņemt. Baudas paildzināšana, laikam.

Pati vaininiece, t.i. filma, gan šoreiz nekāds spīdeklis, bet tas, cik lēni, bet reizē saistoši attīstās sižets, kurš jau no pirmajiem kadriem kļuvis skaidrs, dara to ļoti skaistu. Ak, jā. Un vēl arī tas, ka tur ir foršais aktieris no “New Girl” *ķiķinu*.

http://www.imdb.com/title/tt2265398/?ref_=fn_al_tt_1

 

Advertisements

Atstāt komentāru so far
KomentētKomentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s%d bloggers like this: