Arieta's Blog


jasmīnu vīns
jūnijs 20, 2012, 4:01 AM
Filed under: Sajūtas un pasakas

Vienmēr esmu sajūsminājusies, un reizē arī bijusies šī fenomena: labās lietas pie cilvēka nāk uzreiz kilogramos, gluži tāpat kā nepatīkamās, tāpat kā atelpas brīži dažādās dzīves jomās, piespēlētā iedvesma un absolūts iekšējs tukšums. Lūk, ja priecājies, tad ar mežonīgiem smiekliem, neona spilgtuma emocijām un salūtu; ja skumsti – ļauj, lai nones no kājām, nospiež uz ceļiem, nogāž gar zemi, sabradā, un turpina bradāt, kamēr nebūsi apguvis tik svarīgo mācību. 

Reizēm šķiet, ka man harmoniskas dzīves atslēga būtu iespēja emocijas pasūtīt telefoniski ar piegādi uz mājām, kā picu. Lai nenāktos saskarties ar situācijām, kad krasas pārmaiņas privātajā dzīvē sakrīt ar piespiedu atvaļinājumu profesionālajā. Kāds man pilnīgi visu pasaka priekšā, neļaujot pašai izvēlēties, kurā brīdī pievērsties tai iekšējās pasaules haosa atšķetināšanai.

Lūk, še, dārgumiņ, te tev būs neierobežoti daudz brīvā laika lēmumu pieņemšanai, iegūto mācību apjēgšanai un salikšanai pa plauktiņiem. Nē, nesatraucies, kamēr nebūsi stoiskā mierā sagremojis visu paša sastrādāto, diemžēl, nevarēšu tev piedāvāt nevienu alibi, nekāda veida atkāpšanās ceļu. Neārdies, nav jēgas. Izpīpē visu, un, kad būsi nākusi pie sajēgas, gaidi arī parādāmies rosību citās dzīves nozarēs. 

Visādi citādi, beidzot ir mana vasara. No matu galiņiem līdz papēžiem vasara, pat ja nepieciešami n-tie desmiti veloprieka kilometru, ļaujot vējam vandīties rudajās lokās tik ilgi, kamēr visas negācijas aizpūstas nostāk. Sajust pāri skrienošos jasmīna aromāta viļņus, un izbaudīt to pārsteiguma momentu aiz nākamā stūra, kad visu būtību apreibina tā pārlaimīgi saldā bērnības smarža. 
Jūrmalā, kad man bija 4/5/6, aiz katras sētas ziedēja kāds jasmīnu krūms. Debešķīgais aromāts pārpludināja mūsu ielu visā tās garumā, un no rītiem, un vēlos vakaros, kad smarža nebija tveicē pārkarsusi, mēs bridām tai cauri basām kājām līdz pat jūrai. Tagad, kad 20 + 4/5/6, mazās meitenes sajūtu atmiņa tikpat spilgta kā toreiz, un tie trakie jasmīni allaž būs manas bezrūpīgās bērnības košākais aromāts.  


Komentējiet so far
KomentētAtbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s%d bloggers like this: