Arieta's Blog


matu sprogās ielijis rudens
augusts 30, 2011, 11:02 PM
Filed under: Sajūtas un pasakas

(Ingrīda Kadaka – “Pārpilnības laiva”)

Linda vakar svinēja beidzot pati savējo ceturtdaļgadsimtu. Nolauzusi godam, nav vārdam vietas! Un, atbildot uz viņas sagādāto balonpārsteigumu manā gaviļdienā, es Laumiņas istabu pārvērtu par īstu princeses guļamistabu – oāzi. Jo katrai meitenei (un te es pat nekļūstu salda), kādā no viņas dvēseles priekškambariem vai meitas istabiņām mitinās princese. Dāma. Sievišķīguma iemiesojums. Nav jau nemaz svarīgi, cik bieži katra no mums to maigi kaprīzo būtni palaiž brīvsolī. Galvenais, ka ir un ir , un ir tas sievišķīgums, izcakināta skaistuma izjūta un ilgas pēc īsti romantiska buduāra, kur, kāju pār kāju eleganti pārmetušai, gulēt spilvenos un ar skatienu zīmēt mākoņaitiņas griestu baltumā.
Fotogrāfiska pierādījuma gan nav, bet varu likt roku uz sirds, ka tajos 14kvadrātmetros ir vismaz trīs klēpji visvisvisskaistāko Pļavnieku  savvaļas puķu, un vēl tikpat daudz Purvciema tirgustantiņu dārzu lolojuma. Pie griestiem organzas plīvus, krāsainas rīspapīra laterniņas un kreppapīra tauriņi.

Bet nu laiks nopūtai. Gan klusai, iekšēji apspiestai un slēptai, gan arī skaidri sadzirdamai. Līdz ar to otro kaklā ieprūst nepaklausīgs, derdzīgs kamols un nerijas lejā. Rudens.
Sūrajam mierinājumam nupat vēl tika ļauts trīs eiforiskas dienas ar saules krunciņām acīs atsveicināties no pēdējiem košajiem mirkļiem un plandošiem svārkiem, un matiem, un kleitām.
Bet nu esot laiks, jāmazgā nost karameļbrūnais iedegums, jāieziemo košās lupatas, jāstāj tik neprātīgi šķērdēt endorfīnus, jāmet miers. Laba daudz nevajag. Says who? 
 VAJAG laba daudz. Vairāk ir labāk. Pārspīlējumi, uz ikdienības izšļakstījušās krāsu bundžas, šķīstošu glāžu emocijas, milzīgas siltu segu kupenas, trīs kaķi ierastā vieninieka vietā. Tā vajag. 
Izpūšuvienāelpaspūtienāvisulielobēdu. Mieriņš. 

Paldies Kni virtuvei par dziesmu, kura ir trāpīga saldsērīgo augusta beigu izjūtu audiāla glezna. Ļoti ļoti smeldzina un sabiezina krāsas – tik labi kā tumšās šokolādes kūka sagurušā otrdienas vakarā. Lai jums ar garšo! :)

 

Advertisements

Atstāt komentāru so far
KomentētKomentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s%d bloggers like this: