Arieta's Blog


meitenīt, vai jums ir astoņpadsmit?
augusts 18, 2011, 9:43 PM
Filed under: Sajūtas un pasakas

Foto no postsecrets.com

Ir, ir! Ar cininiska smīna izgaismotu seju atbildēdama paloku galvu un izņemu no somiņas rozīgi balto plastikāta kartīti. Re, auto vadīt drīkstu, liecies nu mierā.

Agrāk vienmēr satraucos, kad kāds mani noturēja par gados jaunāku. Un, sakot “agrāk”, nebūt nedomāju tikai pamatskolu ar tās muļķīgi nepieciešamo taisīšanos par vecāku nekā esi , bet arī tepat vēl pirms gadiem pieciem, kad pirmo reizi iemēģināju roku interjeristes profesijā. Klienta sarauktās uzacis un neticīgais” vai tad kādu skolu arī būsiet beigusi”, celtnieku “ko ta jūs, meitenīt, te meklējat?”, un dizaina salonu pārdevēju ieslīpais, caururbjošais skatiens – vai jūs te skolas uzdevumā? Nepatīkami, bet galvenokārt nogurdinoši. Mūžīgās skaidrošanās, neizpaliekošās sarkšanas un citas neveiklās situācijas, kuras manis kā dizaineres eleganci un pašpārliecību galīgi nespodrināja.
Bet tas bija agrāk. Pēdējā pusgada laikā esmu saņēmusi pavisam niecīgu skaitu uzaicinājumu uzrādīt braukšanas apliecību vai “pasīti”. Ja agrāk tas būtu, angļu mēlē runājot made my day, tad tagad ir pat nedaudz sērīgi. It kā gribēju būt liela dāma, atstāt nopietna un pieauguša cilvēka iespaidu, bet tomēr skumji, kad tik ilgi sejā sēdējušie bērnišķīguma vaibsti sāk izplēnēt.

Bet, vai nu par laimi vai nožēlu, bet konstanta kāpšana pāri arvien augstākam vecuma slieksnim ir viena no retajām lietām, par kuru vēl arvien un vienmēr vari būt drošs. Par to, ka katru gadu atkal un atkal būs augusts, būs pats mēneša viducītis, būs skaistākās mellenes pienā gan brokastu bļodiņā,gan debesīs, un es tapšu par gadu gudrāka. Par gadu harmoniskāka un ar jēgpilnāku skatu uz dzīvi.

Savus divdesmit un piecus esmu aizvadījusi darbojoties kā uzgriežamā lellīte, mēģinot paspēt iepriecināt visus, nepievilt nevienu, un nepazaudēt pati sevi tam visam pa vidu. Līdz ar jūtos dizainere vairāk nekā jebkad agrāk, esmu iekšā procesā līdz ausīm, un, pats galvenais, lai kādas ziepes nebūtu – to procesu mīlu caur’un caur’!

Ak, jā, par virsrakstu runājot.
Kā kādā no pēdējiem ierakstiem minēju, Dšobrīd esmu pieslēgusies arī interjera dizaina projektu autoruzraudzībai. Nākas mosties ārpus manas ‘komforta zonas”, lamāties uz nekaunīgiem šoferiem, un izklaidēt citus laiku pa laikam nespējot noparkoties vietā, kur brīvi varētu nostāties vismaz divi, ja ne visi trīs auto. Tā visa sakarā šorīt, modusies pusastoņos rītā, atliku visas savas primārās vajadzības uz nezināmu, vēlāku laiku, kad manam organismam labpatiksies pamosties un pieslēgties pagaidām mehāniski veiktajām kustībām. Kopā ar Laumiņu aizbraucām līdz Bolderājā topošajai jaunceltnei, sulīgi nolamājāmies par būvdarbu vadītāja maģisko spēju salaist d..ēlī pilnīgi jauku un saulainu dienu, un metām atpakaļ uz Rīgu. Atpakaļceļā mūsu maršrutā vienmēr braucam garām dažādām Bolderājas iestādēm, no kurām spēļu zāle “Zilais Dimants” ir vispieprasītākā izklaide. Precīzāk – pieprasīta ir tukšā coca-cola pudelīte, kuras vākā ar naglu iestiprināta tualetes atslēga.
Tad nu šodien, iesteidzos Zilā dimanta zilajos dūmu mutuļos, asarainām acīm izklepoju ceļu līdz atslēgtantei-bārmenei-dimanta karalienei un Bolderājas vietējā mēroga slavenībai, lai jautātu pēc atslēdziņas. Atslēgas vietā pretī saņēmu labāko humora devu visai miegainajai dienai –

Es: Vai varētu, lūdzu, atslēdziņu?
Dimanta Karaliene: (lauzītā krievu akcentā) Pase vai autovadītāja apļecība?
Es: ?
Dimanta Karaliene: (lauzītā krievu akcentā) Vai jums astoņpadsmit ir?
Es: (nosmeju) es jau tikai uz wc!
Dimanta Karaliene: (lauzītā krievu akcentā) Bez razņici. Apļecību!
Es: (izvelku no somiņas tiesības un smaidot sniedzu dimanttantei)
Dimanta Karaliene, pēc rūpīgas kartītes izpētes, neticīgu skatienu uzsviež manas tiesības atpakaļ uz nospeķotās bāra letes un negribīgi paripina kōlas pudelīti uz manu pusi..

The bliss! :D

Advertisements

Atstāt komentāru so far
KomentētKomentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s%d bloggers like this: