Arieta's Blog


saulrieta gubeņi
augusts 3, 2011, 11:36 PM
Filed under: Sajūtas un pasakas

Vasarai ir tāda dīvaina tendence – sākties ar tikko jaušamu zaļdzeltenā siltuma migliņu, tad šauties pa taisno iekšā sirdī, un, skaļi rībinot bungas, ziedu virtenēm ap kaklu, pūst fanfaras un bezkaunīgi skaļi smieties. Tieši tāpat, vasarai ir tendence augustā debesis samētāt pilnas ar pašiem skaistākajiem putukrējuma gubu mākoņiem, tomēr gaumīgi prast izvairīties no šķebināšanas, gaisam liekot smaržot kaut kā mazliet rūgteni. Mazliet sērīgi.
Augusts ir skaists pa hipsteru modei. Vasara nu ir nedaudz apbružāta un “čilo” uz paburzītiem pludmales deķīšiem, vakarpusē uzraujot plecos vecmātes adīto jaku.
Ja neskaita to saldsērīgi smeldzīgo sajūtu, kas neļauj aizmirst par jau tik tuvu esošo aukstumu, kurš steidzīgi zogas atpakaļ, augusts ir lielisks. Un tas lieliskums slēpjas tādas detaļās, kuras, iespējams (un te es nerunāju strikti un nelokāmi), līdz galam un patiesi mīl tieši augusta gaviļnieki.

Nu, piemēram –

*trakojoša jūra baltām ziedu galotnēm
*Persiki, arbūzi, melones -tik sulīgi, ka pāris minūšu laikā negausīgam ēdājam visa seja gaužām lipīga un salda
*tādas svarīgas, gandrīz karaliskas mākoņu kompozīcijas. Nav vairs nemaz “pa gaisu”. Ir putukrējuma biezums ar mežģīņu maliņu
*”sestdienas” sajūta. Tā ir tad, kad zini, ka jau pēc pāris dienām viss “trallallā” būs jāstūķē atpakaļ skapja tumšākajā kaktā, bet pagaidām vēl drīkst un var. Sestdienas sajūta burtiski paģēr laist grožus vaļā un likties uz mutes iekšā vasarā, priecājoties ar tādu bērnišķu sajūsmu, ko citā laikā grūti no sevis izdabūt.

Es pati šogad gan pēdējo vasaras mēnesi esmu iemanījusies uztaisīt par darba svētkiem, pašai nemaz negribot. Bet nu ir taču tā – aukstajā, līdz vēmienam apnicīgajā ziemā vai dubļu periodā pirms un pēc, tu sēdi, viens cilvēks, visu dienu istabā, grauz savu sauso ceturtdaļu, un klusu meditē par tēmu – kas ir šodienas svarīgākais uzdevums-  uzvārīt kafiju vai noskatīties kārtējo filmu? Līdzko ielīksmojos siltuma un krāsu pasaulē, tā darbi man apkārt sadzemdējas gandrīz jāsaka, ka nelūgti un negribēti. Vismaz ne tik daudz, vismaz ne tik steidzami, vismaz ne tik augustā.

Klusa nopūta. Toties lietām redzama virzība. Positivus un Summer Sound nu aizvadīti, jālec mugurā pēdējam, lai godam vasaras mūzikas svētki nosvinēti. Labadabababaaa – es jau nāku!

Advertisements

2 komentāri so far
Komentēt

ai, es arī gribu uz Labu Dabu, bet man daba tikai lien pa atvērto logu iekšā un ik pa laikam vējaini uzpūš uz datora ekrāna, izmētājot maģistra darbam sūri, grūti sarakstītos vārdus.

nekas, ziemā abas kopā varēsim pacholēt kādu filmu ar karsto balzāmu un bezglutēna banānkūkām!

Komentārs by marthacomics

Ziemā pilnīgi noteikti būs jānodarbojas ar visādām neķītrībām, lai kliedētu salu.
Vispār, festam nebija ne vainas, lai gan pagājušogad šķita sulīgāks. Mazliet par daudz regeja :D

Komentārs by arietakraasaas
Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s%d bloggers like this: