Arieta's Blog


Zaļais coming up
aprīlis 6, 2011, 6:52 PM
Filed under: Sajūtas un pasakas

Pirms koki sajūk prātā un izspridzinās dzīvespriecīgos pumpuros, un pirms pērnā gada brūngzaļā zeme, pirmās smaržīgās lietus čalošanas atdzīvināta, vienā acumirklī pārtop viskošākajā no zaļajiem…. pirms tā visa pavasaris pamanās izdīgt manī sajūtu formā.

No skata nešķiet, ka šim laikam, kad tikko pazuduši pēdējie sagumzītā sniega pierādījumi, atsedzot sagurušu zemi un pelēko toņu paradīzi, varētu piemist kaut nedaudz šarma. Kā šodien, kad koku pakauši negribīgi stutē sagurušos mākoņus, bet gaiss – biezs un īgns.
Bet šarms ir, tikai jāaiztaisa acis, uz mirkli nokušinot uzstājīgo vizuālo pasaules uztveri, kura pīkst un bubina kaut ko par drēgnumu, kurš pa katru vīlīti spiežoties viņas siltumā.

Man pēc ledus laikmeta mēnešiem, kad oža un tauste iestūķētas saldētavā nelietojamas, tik ļoti gribas sasmaržot, pieskarties, sataustīt un sajust pārmaiņas, ka zemapziņa to dara manā vietā.

Smagais gaiss pirms debesis plīst pušu prieka asarās
Zemes pakļāvīgums zem kurpju zolēm
Lietus pilieniņi, rūtotajā žoga sietā saķērušies
Matu saruna ar mitrumu, kad dzimst mazas, nešpetnas un nepaklausīgas lokas
Saules pielieti, vasaru sološi rīti
Cilvēku soļi – tādi kā palēcieniem, pacilāti un viegli

Un tad vēl mans mini mazdārziņš uz palodzes, jo nepacietīgie to zaļumu aiz loga nevar sagaidīt. Iekšā bērna priecīgais satraukums, un daudzi mazi, lecīgi knariņi  rausta nosvērto un pacietīgo personības daļu katrs uz savu pusi.
Padevos veikala komercijas trikam ar ieejas zonā izvietotajiem kūdras maisiem, plastmasas garšaugu podiņiem un milzu izvēles sēklu stendiem. Vēlāk, siltā un saulainā svētdienas priekšpusdienā, putnu treļļu pavadījumā, zemainām rokām un smaidīgu muti tēloju dārzkopi.
Lai gan neviena no trijām bazilika šķirnēm, ne arī maurlociņi un dilles vēl uzdīgt nav saņēmušies, tagad ikrīta kafiju papildina rūpīga sējumu pārbaude. Zinu taču, kāds prieks, kad pirmais zaļums parādīsies, un cik ātri tie garšaugi izstiepjas pavasara saulē :)

 


1 komentārs so far
Komentēt

Apsveicu….un tā pamazām, nemanāmi top nākamais dārznieks :))
Nekliedz! Būs..pēc gadiem n-padsmit:))

Komentārs no knusis
Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s%d bloggers like this: