Arieta's Blog


brauniji (bez hash, bet tikpat reibinoši)
marts 2, 2011, 4:42 AM
Filed under: Sajūtas un pasakas

Āķis lūpā -vienā no, manuprāt, labākajiem kulinārijas pašmāju blojiem – Uwa gatavo, jauno recepšu starpā pamanīju amerikāņu nevainojamāko mēlinorītliekošo Brownies recepti. Sākumā pāris dienas ļāvos sirdsapziņas atraudziņām, kurās dzirdēju kaut ko no “slaidā līnija” un “ak dievs, cik daudz sviesta”, bet tas viss ir pārejoši, jo brauniju garša izkonkurē visus PRET.

Pirms tam biju mēģinājuši gan Rimi kastiņās nopērkamo jau gatavo brownies mīklu, kas paģēr tik pieliet karstu ūdeni un šaut krāsnī iekšā, gan arī pavisam nopietnu recepti no kādas amerikānietes bloga. Pirmie vienmēr sanāk tīri labi, bet, salīdzinājumā ar Martaram vegāno šokokūku – nekas īpašs. Līdz ar to, skaitot plusus un mīnusus, līdz šim vienmēr uzvarēja šokokūka – liesāka, zaļāka un draudzīgāka, lētāka un VAIRĀK :D.
Otros taisīju tikai vienu reizi, jo, lai arī izkladzināti par perfektākajiem, kas ēsti, manā izpildījumā un pēcāk arī vērtējumā, sanāca pārāk cieti, cukuraini un teju nesagraužami.

Tad nu aizvakar izmēģināju Uwas recepti. Visas sastāvdaļas gan ņēmu mazliet vairāk, jo gribēju izlietot visu sviesta paciņu, un mīklu liku 30×10 cm teflona, nevis kreamikas cepešpannā. Nezinu, vai par iemeslu panna, vai cepeškrāsns, bet manējie brownies cepās vismaz divtik ilgi kā Uwas, turklāt pietika beigās 5 minūtes nepārbaudīt, lai vieglā deguma smaķele jau ielavītos virtuvē. Tomēr rezultāts – gods godam – šokolādīgi, ar ķepīgu, kūcīgu vidiņu un kārtīgi izcepušos, kraukšķīgu un cietu kamzolīti. Ēdām un cēlām acis pret debesīm: “Now I can die happy”.

Rezumē – viegli pagatavojami, šmuce minimāla, bauda absolūta un svētlaime visai dienai. Garša patiešām intensīva un, iespējams, pavisam mazu bišķiņ par treknu, tāpēc nākamreiz mēģināšu daļu sviesta aizstāt ar eļļu. Taču, ja mazliet nokušina iekšējo rīmu un ēd dāmu cienīgus gabaliņus, tad nekā nav par daudz un laime pilnīga. Silti iesaku :)

Advertisements

1 komentārs so far
Komentēt

oj, brauniji ir kā narkotikas, tur piekrītu!

Komentārs by marthacomics
Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s%d bloggers like this: