Arieta's Blog


silta laba istabiņa
februāris 7, 2011, 9:20 PM
Filed under: Sajūtas un pasakas

Šajās dienas man gribas tikai ēst, ēst, un pēc tam, kad vēders jau pilns, silts un apmierināts, uzēst vēl mazlietiņ. Tad omulīgi kā apvēlušam (-ies?) un aptaukojušam (-ies?) ronim izstiepties garšļaukus uz dīvāna, bez sirdsapziņas pārmetumiem ļaujoties ceļošanai izfantazētās pasaulēs un svešās dzīvēs iekš kino un literatūras.

Esmu gaužām aplaimota, ka pagājušo sestdienu beidzot aizdevos uz bibliotēku, lai nolīdzinātu savu teju gadu veco 4 grāmatu parādu. Bibliotekāres bija iejūtīgas un pat manāmi pofigistiskas, laipni paņēma ilgi svešos plauktos putējušos romānus un stāstu grāmatas, ļaujot jau uzreiz izvēlēties svaigu lasāmvielu. Tas viens no mazajiem Latvijas prieciņiem  – katra mēneša pēdējā sestdiena ir grēku atlaišanas procesija Rīgas centrālajā bibliotēkā. Īpaši noderīga aizrautīgiem daudz un biež’ lasītājiem, kuri ziemā atrodami zem segām ar vienu plaukstu pieauguši pie jau padzisušas tējas krūzes, ar otru – šķiram kārtējā stāsta lappuses.
Šī visa sakarā jāmin, ka šodien, kad nervu lēkmes maidzināšanas nolūkā devos uz Dominu, lai mājās atnestu pagājušonedēļ iegādātos ziemas “svārku kārtas” zābīšus, kopā ar apaviem mājās atstiepu arī Ikea stāvlampu. Gaismas ķermenis pats par sevi necils, ja ne tā spilgti dzeltenā krāsa, tomēr būs labākais kompanjons man un grāmatām gaidāmajā atlikušajā ledus laikmeta periodā.  Turklāt, atkal jau pārliecinājos par jau zināmo patiesību – zonētais apgaismojums tik ļoti spēj mainīt noskaņu telpā, kaut arī ir tikai 40vatīga spuldzīte “lētā gala” plašpatēriņa zīmola mini stāvlampā.

Paralēli vietsēžu un tauku krājēju dzīvesveidam šodien, klausos sev it kā netipisku mūziku. Pēdējā laika tīkamākais atklājums (paldies Ģirtam un last.fm) ir ENVY no Japānas ar tādu dinamisku un niansētu screamo / hardcore/ post-rock apvienojumu. Siltu mani istabu pieskandina –

Advertisements

3 komentāri so far
Komentēt

eh, man arī gribas tik ēst un ēst. tik mūžīgās kuņģa sāpes desertā nelīdz…

ai, Envy ir nudien lieliski.

Komentārs by marthacomics

Un vēl kas – tā vēlme tik ēst, slinkot, un vārtīties pēļos, manuprāt kaut kā saistīta ar laika maiņām. Ne mēs divas vienīgās tādas, no citiem apkārt arī dzirdu :D.
*fingers crossed*

Komentārs by arietakraasaas

Es vispār nesaprotu sevi.. agrāk neklausījos Ne Mogwai, ne Mono.. nav jau brīnums, ka Envy arī jaunatklājums. No otras puses jauki – kā tīņu periodā, kad visi aktīvi rosās mūzikas pasaulē, savu nišu meklējot.

Komentārs by arietakraasaas
Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s%d bloggers like this: