Arieta's Blog


ieelpa
janvāris 24, 2011, 10:49 PM
Filed under: Sajūtas un pasakas

Arī rītos (un – jo īpaši tad), kad esmu sabozusies pūce ar miega putekšņiem piebārstītām acīm un ausīm, vēl arvien jauno dienu vispirms uztveru ar ožu – kamēr acis vēl pusvirus, lai spētu saglabāt vieglo pusnomodas transa stāvokli. Mošanās pirms 10iem rītā nozīmē automātisku dienas norakstīšanu un piesmiešanu. Respektīvi, diena būtu tikpat produktīvi pavadīta un piepildīta arī guļot komā vai braucot nakts vilcienā no Rīgas uz Maskavu. Tieši tā – lieliskas, izdevušās un radošuma pārbagātas 12-18h. Līdz ar to, manuprāt, būtu tikai godīgi un likumīgi, ja šāda necilvēciska dienas režīma cēloni būtu ļauts nogalināt un iznīcināt. Vai, vismaz – mazliet sakropļot kaut savā iedomu un pasaku pasaulītē. It īpaši, ja šī te persona (ak, jā, dzīvs “cilvēks” ar miesu un asinīm) minēto darba grafiku plāno principa un spīta, nevis nepieciešamības dēļ.

Tad nu, jā, šis rīts iesākās bez kafijas aromāta postroka pavadījumā, toties ar īpaši saasinātu smaržu pasaules uztveršanu.

-Tas mazliet sparīgais, daudzsološais, pēc kā smaržo tikko izmazgāti un silti izžāvēti hennas mati
-Kaķa kažociņa mājīgums kopā ar sniegbalto “tikko kā sajutu aukstumu uz lūpām un plakstiņiem
– Pēkšņs, nesaudzīgi reibinošs Viņa smaržu apciemojums trolejbusa sēdeklī
– Kontrastam – no kājām gāž nost netīras, pieļauju, nekad nemazgātas “ziemas virsdrēbju kārtas” dvinga 60gadīga onkas izpildījumā.
Pēdējiem diviem savienojoties dīvainā mistrojumā smacīgajos sabiedriskā transporta rīta elpu izgarojumos, kļūst manāmi dīvaini un nelabi vienlaikus.

Pilsēta ar mani šorīt runājusi caur degunu, un es arī ar pietāti aizspiedu sev muti ar plaukstu. Izmēģināju, kā tas ir – iekšējās negācijas un čīkstuļus apdullināt ar smaržu.


Komentējiet so far
KomentētAtbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s%d bloggers like this: