Arieta's Blog


kuš
janvāris 13, 2011, 3:42 PM
Filed under: Ausu prieki, spriedelējumi

“kuš, kuš, kuš”

Kafija vēl arvien smaržo tāpat, pie tam pavisam nejēdzīgā kārtā līdz pat šim rītam biju atlikusi atklāsmi, ka – jo mazāk cukura, jo intensīvāks aromāts un pēcgarša.

Varbūt, ka šīs visas neauglīgās monohromo pustoņu sajūtas ir vien šaušalīgi nepatīkamo vēdera sāpju un bezspēka atblāzma smadzenēs un zemapziņā. Vai, varbūt, es gluži vienkārši neizsakāmi ilgojos pēc zāles smaržas sejā un pirkstgalos.

Vakar pieturā, ar seju kausējot sniegu, domāju par ziemu. Jā, atzīstu, neizklausās ne filosofiski, ne pārāk dziļi, un pilnīgi noteikti nepadara mani īpašu vai interesantu starp tiem tūkstošiem 25gadīgu latviešu sieviešu, kuras arī domāja par ziemu. Patiesībā, jo vairāk tajā iedziļinās, jo vairāk pati sevi garlaikoju, tāpēc veselīgāk būtu vienkārši turpināt runāt.
Tātad, paliku pie ziemas. Nu ja, domāju – kamdēļ, ņemot vērā, ka gada baltā sasaluma periods ir mans lielākais bieds, tā kopējā iekšējā ziemas sajūta ir ar adrenalīna piegaršu. Brienot cauri kupenām brīžiem piezogas dīvaini patīkams satraukums, kā pirms dāvanu izsaiņošanas vai jaunā apģērba kārtas izvešanas cilvēkos. Sakarība, kura ļāva man redzēt visskaidrāk, bija sniega konsistences maiņas un šī te satraukuma savstarpējā ietekmēšanās, ignorējot faktu, ka priekšā vēl bubulis februāris.
To sajūtu, ja vispār, tad spētu raksturot tikai vairākos slāņos-

– tāda patīkama kņudoņa, kā kad nejauši pilsētā ieskrien smaržu mākonī, kuras acumirklī saasina ādas pieskārienu atmiņu
– neredzamas rokas uz maniem pleciem, sveši pirksti manos matos
– tūlīt tūlīt notiks KKL, bet baidies vēl to saukt vārdos, lai neaizbiedētu priekšlaicīgos sauleszaķus nākamā elpas vilcienam paredzētajā gaisā.

Patīkamais gaidīšanas satraukums, zinot, ka, vienalga – vai es būšu šeit un šāda, vai ar pavisam citādu domu pildījumu, bet kaut kad, pilnīgi nenovēršami un bez nosacījumiem, būs pavasaris. Un tad, tikpat nenovēršami, būs arī vasara.

 


Komentējiet so far
KomentētAtbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s%d bloggers like this: