Arieta's Blog


ap mani zum, īd un rēc
janvāris 7, 2011, 2:43 AM
Filed under: Sajūtas un pasakas

Cenšoties ātri izslimot jaungadā pieteikušo SLĪMIBU, šajās pāris dienās esmu sev uzbūrusi  pavisam jaunu un patīkamu skaņu pasauli, kura nobrucina četras sienas un saspridzina padomjlaika lakoto sekciju inertumu. Kas tas ir? Last fm.

Protams, ka sen jau biju zinājusi par šīs mājas lapas un tās piedāvāto opciju priekiem, tikai, laivojot cauri informācijas pārsātinātajam tīmeklim, kaut kā nav šķitis gana nozīmīgs solis – piereģistrēties kaut kādā kārtējā mūzikas lapā. Tomēr tagad, kad tas darīts, esmu stāvā sajūsmā – kur nu vēl stāvākā! Vācu visu savu iemīļoto mūziku vienuviet, baložus un hospitāļus ieskaitot, un iztēlē ar pirkstu velku pāri savai “mūziķu bibliotēkai”, notraucot iedomātus putekļus. Metalcore, indie, reggae un ausis pilnas laimes.

Un tad sāk skanēt tieši tā viena.

Nu tā, kas liek mazajam gaismas kamoliņam iekšā satraukti kūņoties un censties izripot kaut kur ārā, pašam no sevis ārā. Es piespiežu ar roku, lai apturētu to kņudoņu, bet nespēju noteikt, kā ir vairāk – smeldzīgā vai pūkaini saldā. Abi ar kamoliņu nolemjam klausīties tālāk. Un tad krīt priekškars, es redzu visus 360, es redzu pasaules perimetru, galvu nekustinot.
Es redzu vakardienu,
pagājušo vasaru un ziemu
salmu blondu čirkanu un smejošu sevi
sajūtu precīzu smaržu, gaisa temperatūru, virsmas faktūras un to, kā sirds apmet kūleni no domas vien. Un tas viss pāris sekunžu laikā – dzīvākas par dzīvu visas apraktās, nesauktās, nevajadzīgās emocijas ķeras kā bērneļi mazām roķelēm man pie pirkstiem un svārku malas, smejas un čalo, un ignorē, kad mēģinu viņas nopurināt nost.

Dziesmu pārslēdzu, sak’, lai vēl kādu gadiņu atpūšas. Un pēc tam es viņu iegleznošu tādā pamatīgā audeklā ar eļļu un samtaini gludiem otas vilcieniem. Lai citus iedvesmo, man vairs nevajag.

Te gan dziesma, gan mans last fm profils – iepriekš brīdinu par nesankcionētām skaņām metalcore un death metal formātā :)

Advertisements

Atstāt komentāru so far
KomentētKomentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s%d bloggers like this: