Arieta's Blog


it was snowing outside and in her soul
decembris 11, 2010, 3:25 AM
Filed under: Sajūtas un pasakas

Man visu šodienu sāpīgas acis no miegainības un datora ekrāna kokteiļa. It kā izgulējos, it kā miegu no acīm izberzēju, stundu cītīgi un apzinīgi elsu, pūtu un svīdu, lai turētu sevi tajā mistiskajā, nu, tajā tur…formā. It kā viss tik ļoti dzīvs – lavazza kafija, everchanging sniega laimetīgā deja aiz stikla, vēja prieka dziesmas pavadīta. Bet organismam pa-jāt, miegs sakāpis acīs, ielīdis čību purngalos un svaigi krāsotajās rudajās šķipsnās.

 

Vēl šodien tapu salīdzināta ar Gunu Zariņu, JRT aktrisi. Tā kā aktierspēli, manuprāt, viņa pieprot nevainojami, savā lomā ieaug ar saknēm, neradot manī ne mazākos salkana nelabuma viļņus par uzspēlētību vai samākslotību, tad it kā būtu jājūtas pagodinātai. Tomēr – nē. Jo neba nu talants salīdzināts, bet gan sejas. Es gan no sevis lielo skaistuli nesaskatu, bet Zariņa man vienmēr šķiet kaut kā mazliet pabalējusi, rūpju mākta, acis visu pasaules nopietnību sadzērušās. Nu, tāda, kādas izskatās inteliģentās, vienmēr mazliet depresīvās, bieži vien kaut kamā dziļi vīlušās latvietes. Vai tiešām es tāpat?

Mute it kā gribētu runāt, ja šis būtu runājamais nostūris, kur izmuldēties puspasaulei neko. Pirksti it kā vēl rakstītu, bet, jūtot, ka neko prātīgu savās kaleidoskopa sajūtās nesagrābāšu, klusēšu vien nost, un došu jums paskatīt nupat kā LMA absolvējušās gleznotājas Alises Mediņas daiļradi. Pirmo reizi ar viņas darbiem iepazinos tikai šoruden, Rīgas Mākslas telpas LMA diplomandu izstādē (vispār no turienes daudz jauno mākslinieku darbi atmiņā kā dzīvi sasēduši, tikai vēl nav izdevies uziet nevienu avotu, kur viņi visi, kā arī viņu darbi būtu minēti).
Kas man patīk? Patīk krāsa, gaisma, atspīdumi, impresionisma piesitiens triepienos un visam pāri dzīvojošā noskaņa.

 

 

 

 

 


Komentējiet so far
KomentētAtbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s%d bloggers like this: