Arieta's Blog


Lietus vairs nelien
novembris 25, 2010, 2:19 AM
Filed under: Sajūtas un pasakas

(Autore: Vija Zariņa, “Sniega pārsteigums”)

I’ve come to a point, kad man savās brīvdienās pietrūkst minūšu, stundu un dienu. Sev melojot, skatos kā pulkstenis ietikšķinājis iekš teju diviem naktī, un sūri rūgtu sajūtu kuņģa un smadzeņu apvidū, apjaušu, ka šādi tikai samazinu sev miega un rītdienas veselā saprāta daudzumu.

Ir tik ļoti ļoti daudz visādu ķecerīgu un pavisam šķīstu ideju, kuras obligāti jāīsteno, vēlams, sākot jau no šī brīža. Bet realitātē ir visādi veikali, padošanās humpalu vilinājumam, pupiņu sautējuma maisīšanai milzīgā vokpannā, džilianas 3. levelam un nolāpīto blusu indēšanai.

Šovakar, kad gājām uz trolejbusu pēc fantastiskā dzīvokļa apciemojuma elitārajā Raiņa bulvārī, tas baltais romantiskais nelietis nebrīdinot sāka plīvot lejā no debesīm. Jā, uhh un ahh, un snieeedzīīīņš, wiii wiiii. Nōt! Man vēl gribas mazliet netuntuļoties, nedomāt par neglītām ziemas stepju jakām un malkas cirtēju zābakiem. Izbaudīt jaunatrasto meiteni sevī, to, kurai patīk svārki, īsas kleitiņas un puķaini krekli, un matu cirtas pa gaisiem. Un ko, pie velna, tagad lai iesāk ar visām tām debešķīgi skaistajām kreklu un svārku grēdām, kas iegādātas šoruden, ledus Morrai spītējot? Vai nu būšu stilīga, cietīšu salu un vēju kā cacai pienākas, smaidu sejā un gangrēnu kāju pirkstos, vai arī jāpārvēršas par melni pelēko kunkuļlāci aka latviešu zelteni ziemā.

Tjā, šovakar jau atkal svešā miteklī pabūts. Tikpat, cik drausmi nepatīkami jūties, kad draugi aizbrauc uz citzemēm laimes meklēt, tikpat ļoti visas tavas mirušās laimes šūnas reģenerē viņu atgriešanās. Fakts, ka biļete uz Rīgu iegādāta vienā virzienā, visas mantas kopā ar māju sajūtu, savestas tepat taustāmā attālumā… un, ka vārdi “man tevis pietrūkst” jau pēc pārdesmit minūtēm var realizēties siltā apskāvienā un smaidīgā klusumā. Tieši tas klusums, kurā nav neērtības, tikai karstvīna dzesēšanas-elpas pūšanas skaņa un omulīgā sprakšķēšana kamīnā. Maijai ir fantastisks buržujdzīvoklis no sērijas “griesti līdz debesīm/ kamēr tiec līdz virtuvei, tēja jau dzeramā siltumā sadzisusi :)”.

Ak jā, un vakar ar Laumiņu dzērām pussauso točkas vīnu, saskandinot par neatlaišanu no darba un jauku dzīvokli. Standarta tosts par smukiem puišiem izpalika, bet neba nu pēdējais vīns :D. Točka jau vaļā ižidņevna, tagad pazīstu arī tumīgo krievu tanti, kura dzimusi Latvijā, bet augusi Sibīrijā.. Lai arī manāmā skurbulī, tomēr no tiesas centās atcerēties visus vārdus latviski, kuri pār vakara drēgnumā piesārtušajām lūpām vēlās ārā kā lempīgas klimpas. “Lietus lien!” Jā…lien gan.

Advertisements

4 komentāri so far
Komentēt

kaut kādā līdzīgā mākonī dzīvojam, klau. redzēju tevi sapnī (plānojam remontu brīnišķīgā, milzīgā vecā dzīvoklī – izklausās pēc mana meklētā, khem…) dzeru tetrapakas vīnu, jo šodien kleitā apsalu un apraudājos no romantiskā baltā acīs. un jā, neguļu, bet sapņoju, tāpēc ir tāds mulss insomniac stāvoklis, jokaina sajūta jāsak’! jopcik.

Komentārs by līga līga

Indeed izklausās kā kaut kāds radniecisks mākonis.
Es ceru, ka sapņi piepildās, vismaz tie, par skaistajiem, lielajiem dzīvokļiem noteikti.
Neguļot, bet dzīvojot uz vīna uz bezmiega robežas, tas stāvoklis ir visai halucigēns, no tiesas. Žēl ,ka pārāk bieži to bezsvara sajūtu nevaru atļauties, jo mājās pēc darba gaida atkal darbs.

Komentārs by arietakraasaas

ah, kā man patīk ziemas garderobes apraksti, o, malkas cirtēj zābakos!

Komentārs by martaram

Tavs blogs allaž ar prieku lasās. un, jēziņ, tieši Norvēģijā Elīzai čīkstēju, kā man riebjas, ka ziemā VIENMĒR izskatos atbaidoši, bet tur tie skandināvi spēj smuki tuntuļoties. nu kā? laikam jau tādas labklājības valsts iedzīvotāju superspējas…

bet vispār ilgojos un gaidu ziemīgu tikšanos pēc nepilna mēneša!

Komentārs by marthacomics
Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s%d bloggers like this: