Arieta's Blog


there’s no turning back
aprīlis 14, 2010, 6:07 PM
Filed under: Acu prieki, Ausu prieki, Sajūtas un pasakas

Interesanti, kā es izskatos no malas. Kādas ir pirmās asociācijas, vai manā sejā var izlasīt dzīvesstāstu, vai pirmās iepazīšanās sekundes atbaida, piesaista vai atstāj vienaldzīgu?Kāpēc neizdodas sniegt sabiedrībai par sevi to priekšstatu, kāds mums pašiem gadu gaitā izveidojies? To, līdz kaulam patieso, vai, vismaz tik patieso, cik mēs to par tādu uzskatām.

Piemēram, es esot stipra. “Arieta, tu taču esi stipra meitene! (lasīt – sieviete nedaudz zem 30 :D), tev taču ir dzelzs gribasspēks, apskaužama mērķtiecība!” Un tad, kad gribas līdz balssaišu plīsumam bļaut visumā, ka  “ne s…a es neesmu stipra”, neviens jau netic. Tik vien kā pasmaida par manu neticību sev un līdzjūtīgi papliķē pa plecu, “there, there”, un “turies!”.  Labi, turēšos. Bet cik ilgi var noturēties pie sevis, pirms abi kopā ar balstu sāksim grimt zemeslodes centra virzienā?

Es turos. Es turos pie eļļas smaržas noliktavā, pie latviešu kondensētā piena ASV melnajā tējā, pie vakara saulrieta stariem caur ieejas durvju šauro sānlodziņu, pie nezāļu pavasara salātiem, pie siltām lāču zeķēm, pie saulē izžuvušas veļas smaržas, pie nupat uzdīgušā bazilika. Turos un turos un turos. Bet tie balsti ir maziņi un sīki, un nebūt nestāv cits citam blakus. Tāpēc tajos pārskrējienos nākas aizķerties un paklupt, atdauzīt ceļus un nobrāzt plaukstas.

Vai zināt, cik neiespējami ir turēties ar nobrāztām plaukstām?

Visvairāk vēl arvien es turos pie krāsām. Krāsām es ticu, viņas nekur nepazūd. Atliek vien ieslēgt gaismu istabā vai gaismu sevī un tur viņas būs – pilnīgi noteikti vienmēr blakus. Un nesen uzgāju krāsu un fantāzijas apokaliptisku manifestu – tik ņipru un dzīvsudrabīgu, ka laikam pie šī šovakar turos. Līdz nākamajam pārskrējienam.


1 komentārs so far
Komentēt

Bet kas gan cits atliek kā turēties? Otra izvēle ir atlaist tās nobrāztās un sūrstošās plaukstas. Žēl tikai, ka tur apakšā jau dūnu pēlis negaida.

Komentārs no betia
Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s%d bloggers like this: