Arieta's Blog


kraisis
aprīlis 8, 2010, 10:06 PM
Filed under: spriedelējumi

Jau no pirmajiem dzīves gadiem ģimene, sabiedrība, valsts māca un ierāda, kā mums būt. Kā mums veidoties par personībām, cik sasodīti svarīgi ir apzināties savas vēlmes un iespējas, produktīvi izmantot savas prasmes, nelaist zūdībā talantus. Un iemesli šiem pamudinājumiem it kā saprotami un loģiski – lai sabiedrību veidotu veiksmīgi, pašapzinīgi, mērķtiecīgi indivīdi, kuri uzturētu vispārēji pozitīvu un optimistisku atmosfēru, bīdītu ekonomiku un vītu veiksmīgas ģimenes ligzdas ,kurās auklēt jaunos cilvēciņus.

Tomēr ne tuvu uz visiem ļautiņiem šī te bērnības smadzeņskalotne (es jūtu sevī filologu :D ) iedarbojas. Visbiežāk cilvēks vēl ilgi nezina, ko īsti no dzīves sagaida un kā labāk sevi varētu piepildīt vai izpausties. Strādā kaut kādu darbu, lai tikai sevi nodarbinātu un apgādātu, savas patiesās vēlmes slēpjot zem hobijiem. Un te nu rodas tas paradokss, kas man tiešām šobrīd ir kā pliķis sejā – skaļš, sāpīgs un publisks. Proti, ļoti liela daļa cilvēku, kuri savas vēlmes un dzīves aicinājumu ir apzinājušies, tomēr nestrādā savā specialitātē, jo tādu iespēju itin vienkārši nespēj rast. Un te es nerunāju tikai par savu nozari, dizainu, kurš, pilnīgi pamatoti, uzskatāms tomēr ne par primāro nepieciešamību, īpaši nepatīkamā kraisisa laikā. Es runāju par profesijām – konkrētām, savās sfērās dziļumdziļi iedziļinātām kvalifikācijām. Nav pieprasījuma, itin vienkārši nav.

Šodien pat, veicot kārtējos sirojumus ss, zip, cv market, cv online un e-darbs portālos, pēkšņi atskārtu nepatīkamu statistikas faktu. Piedāvājumos dominē darbs internetā, videočatā, eskorta pakalpojumos, kā arī mākleri, dažādu uztura bagātinātāju un kosmētikas konsultanti. Lieki piebilst, ka minētās darba vietas reti kad piedāvā fiksētu darba algu, viss balstās uz procentiem, kuri šajos laikos, protams, ir HUGE. Otra nozare ir datorrrriii – jā, visa veida programmētājiem vēl arvien ir zelta laiki, man prieks par jums. Nebūtu es pilnīgi tupa eksaktajās zinībās, jau šobrīd študierētu css un php. Un tad ir trešā sfēra, kuru varētu dēvēt par “pamet-Latviju-atrodi-darbu-uzreiz-bez-jebkādas-kvalifikācijas”. Pilnam komplektam un patiesīgumam tomēr jāmin arī brokeru, menedžeru, projektu vadītāju darba vietas, kuras var saldi baudīt visi melnie ekonomistu tūkstoši, protams, ar vismaz 3 gadu iepriekšēju pieredzi ļoti līdzīgā darba vietā. Piemēram, ja iepriekš esi bijis projektu vadītājs nelielā saldumu tirgotavā, ļoti iespējams, ka uzreiz atradīsi savu nākamo darba vietu citā mazā saldumu bodītē ! *zīmīgs skatiens caur pieri*.

Tā nu tās lietas grozās. Kāds tur pie ruļļiem neatlaidīgi cenšas mani izsvēpēt no tēvzemes siliem, bet, citējot Lindu (to, kura arī Laumiņa), jāteic – “bet mēs jau nepadodamies un nebēgam lielajā peļņā uz ārvalstīm, mēs esam patriotes idiotes, kas cer uz dzīvokli Rīgā un minimālo algu”.

ĀMEN

Reku šeku- laimīgs zaķītis saulainā pasaku mežā, kuram nevajaga ne dzīvokli, ne algu. Kas jādara, lai kļūtu par zaķīti?


Komentējiet so far
KomentētAtbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s%d bloggers like this: